2021-09-24

Pirmokai mokosi ne tik klasėje, bet ir gatvėje

Rugsėjo 21-24 dienomis Molėtų pradinėje mokykloje vyko tradicinės saugaus eismo pamokos pirmų klasių mokiniams. Jų tikslas – mokyti vaikus saugiai pereiti gatvę, ugdyti jų atsakomybę už savo saugumą. Mokyklai labai svarbu, kad vaikų kelionė į mokyklą ir į namus būtų saugi, todėl įgūdžius formuojame jau nuo pirmų dienų mokykloje.

Vaikai mokėsi saugiai pereiti gatvę, kurioje įrengta saugumo salelė ir ženklas pėsčiųjų perėja.

Kaip ir kasmet mums talkino Amsius ir policijos pareigūnė Lina, kuri aiškino vaikams, kaip svarbu stebėti gatvę, kodėl prieš einant per gatvę, būtina atidžiai apsižvalgyti į visas puses, ir tik įsitikinus, kad saugu, eiti per kelią pažymėtą pėsčiųjų perėja.

Pareigūnė Lina klausinėjo vaikų, kokie pavojai gresia, kai vaikai važinėja dviračiais ir paspirtukais be šalmų ir nesilaiko saugaus eismo taisyklių. Aptarė su vaikais situacijas, kurios vyksta keliuose dėl neatidumo, skubėjimo, saugaus eismo taisyklių nesilaikymo.  Kai kurie vaikai pirmą kartą mokėsi pereiti gatvę, reguliuojamą šviesoforo.

Grįžus iš gatvės į mokyklos kiemą, kalbėjome apie dieną be automobilio, kuri minėta rugsėjo 22 –ąją, kodėl svarbu atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai bei patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Su mokiniais aptarėme saugiausią jiems keliavimo priemonę – ėjimą pėsčiomis. Tai ne tik gerina jų sveikatą, bet ir efektyviai prisideda prie oro taršos ir triukšmo mažinimo.

Renginį organizavo socialinė pedagogė Živilė Remeikienė kartu su pirmų klasių mokytojomis. Mokymus pravesti padėjo socialiniai partneriai – Molėtų PK pareigūnė Lina Šeikienė ir Amsius.

Nuotraukos: Živilė Remeikienė.

Paruošė: Regina Pumputienė

2021-09-21

Tęsiasi bendradarbiavimas Su Anykščių sveikatos oazės baseinu Bangenis

Nuo rugsėjo 15 dienos atnaujinome bendradarbiavimą su Anykščių baseinu Bangenis. Molėtų pradinės mokyklos mokiniai, kaip ir iki prasidedant karantinams ir ribojimas vėl galės fizinio lavinimo pamokas salėje iškeisti į pamokas baseine.

18 pamokų baseine lankys 6 grupės po 12 mokinių. Su vaikais dirbs plaukimo treneriai, kurie padės vaikams ne tik išmokti nebijoti vandens, elgtis atsakingai, padėti draugui, bet ir puikiai plaukti ir nardyti kaip žuvims.

Pirmosios pamokos jau įvyko 4 grupėms, visose grupėse dalyvauja trečių klasių mokiniai.

Džiugu, kad nemaža dalis trečiokų jau išmokę plaukti, o kai kurie nori dar patobulinti savo plaukimo įgūdžius.

Kai pamokas baigs trečių klasių mokiniai, estafetę perims dar 2 grupės, sudarytos iš nemokančių ir norinčių išmokti plaukti 4 klasių mokinių. O po pamokų vaikai džiaugiasi baseino poilsio ir pramogų erdvėmis.

Džiaugiamės nuoširdžiu Bangenio bendradarbiavimu su mūsų mokykla ir labai laukiame baseino Molėtuose, kad jame galėtų plaukti mokytis visi norintys vaikai.

Nuotraukos: Daiva Pumputienė

Paruošė: Regina Pumputienė

2021-09-15

Diena muziejuje

Rugsėjo 10 d. 3с klasės mokiniai mokėsi neįprastoje aplinkoje – muziejuje. Trečiokai kartu su savo mokytoja Aldona aplankė Mindūnų Žvejybos muziejų bei Gamtos ir medžioklės ekspoziciją.

Vaikai sužinojo, kodėl būtent Mindūnuose  įsikūręs Žvejybos muziejus, jiems ekskursijos vadovė pasakojo apie tai, kaip seniau žmonės žvejodavo, kokius įrankius žvejybai naudojo, kur ir kaip saugodavo pagautą laimikį, kokiais būdais draudžiama buvo žvejoti.

Aplankę žvejo pirkią ir edukacijų salę, susipažino su žuvimis, kurios gyvena mūsų rajono ežeruose, apžiūrėjo dviejų garsių žvejų – Sigito Lukštos ir Gintauto Šiukščiaus apdovanojimų parodą.

Įspūdingos sumedžiotų trofėjų iškamšos paliko didžiulį įspūdį apžiūrint  Truskausko gamtos ir medžioklės ekspoziciją.

Neakivaizdžiai mokiniai ,,keliavo“ po Afriką, Pietų ir Šiaurės Ameriką, Australiją, Aziją ir susitiko su tuose žemynuose gyvenančiais gyvūnais, pažino jų gyvenimo būdą ir įvairovę.

Vėliau aplankė Mindūnų apžvalgos bokštą, o įkopę į viršų grožėjosi atsivėrusiu puikiu kraštovaizdžiu, ežerų  ir miškų platybėmis.

O šilta ir saulėta diena tarsi sugrąžino visus į vasarą, tik jau rudenėjančią.

Apie kelionę pasakojo ir nuotraukomis pasidalino 3C klasės mokytoja Aldona.

Paruošė: Regina Pumputienė

2021-08-31

Rytoj šventė

Labai norėtume, kad rugsėjo pirmosios rytas išauštų saulėtas, bet niekas mums tokio nežada, tad džiaugsimės galėdami rinktis į mokyklą, nors dangus ir nesišypsos.

Jei lietus mums neleis džiaugtis švente lauke, tada keisis šventės eiga:

  • 2-4 klasių mokiniai nuo 10.00 val.  rinksis į klases ir bendraus su savo klasių mokytojais ir draugais,
  • 1 klasių mokinių šventiškas sutikimas lauks mokyklos salėje nuo 10.00 val. , po jo pirmoji pamoka klasėje,
  • tėveliai vaikus galės palydėti tik į mokyklos kiemą ir pasitikti po renginių ten pat,
  • 12.00 val. kultūros centre visų lauks animacinis filmas.

Labai tikimės, kad lietus mums leis Rugsėjį pasitikti visiems kartu ir šio scenarijaus neprireiks.

Paruošė: Regina Pumputienė

2021-08-27

Rugsėjo 1- oji Molėtų pradinėje mokykloje

Rugsėjo 1- osios šventė kaip įprasta vyks Molėtų pradinės mokyklos kieme. Jei dangus bus kantrus ir mums leis smagiai pasibūti kieme – džiaugsimės. Kitu atveju – mums gelbės skėčiai ir tinkama apranga. Džiaugiamės, kad visi galėsime rinktis į klases ir kartu mokytis, o dabar kviečiame į šventę, kuri prasidės kieme 10.00 val.  Šiame kvietime – visa šventės programa, o apačioje animacinio filmo, dovanojamo Molėtų vaikams, afiša. Iki smagaus susitikimo šventėje ir mokykloje.

Kvietimas į mokslo metų šv.-2021-1

Paruošė: Regina Pumputienė

2021-08-18

Žinia būsimiems pirmokams ir jų tėveliams

Vasara skuba į rudenį ir neišvengiamai visi galvojame ir ruošiamės rugsėjo pirmajai. Taigi rugpjūčio 25 dieną jau bus aišku, kokie pirmokai kurioje klasėje mokysis, todėl 25 dieną 10.00 val. kviečiame pirmokus kartu su tėveliais apsilankyti mokykloje. Svarbu, kad iki rugpjūčio 23 dienos visi būtų parašę prašymus mokytis mokykloje, nes mūsų žiniomis dar trūksta poros prašymų. Ką veiksime susitikę?

Jei orai leis, 25 dieną Jūsų visų lauksime mokyklos kieme ir iš pradžių čia pabendrausime, sužinosite, kurioje klasėje mokysis Jūsų vaikas, susitiksite su klasių mokytojomis. Jei oras bus nepalankus – rinksimės mokyklos salėje.

Kol vaikai bendraus su mokytojomis, tėveliai (globėjai, rūpintojai) galės pabendrauti su mokyklos vadovais, socialine pedagoge, kitais specialistais.

Po pamokėlės susitiksite su klasių mokytojomis, sužinosite visą Jums ir Jūsų pirmokui reikalingą informaciją ir, kas labai svarbu, turėsite galimybę išsakyti savo lūkesčius klasės mokytojai, išsiaiškinsime, kokių dar dokumentų trūksta.

Labai svarbu mums žinoti, koks poreikis visos dienos mokyklai, gal dar bus tokių, kurie neišsakė pavežimo į mokyklą ir namus poreikio. Visos dienos mokyklos (VDM) grupių veikla planuojama nuo rugsėjo 6 dienos.

Norėsime, kad tie, kas nenurodė prašyme, jau žinotumėte, ar Jūsų vaikas lankys etikos, ar tikybos pamokas, jei jau žinosite pasakykite mokytojai, kokius neformaliojo ugdymo būrelius norėtų lankyti vaikas, pagalvokite, kokią dar informaciją turi žinoti klasės mokytoja ar mokyklos vadovai, ar pagalbos specialistai.

Rugpjūčio 25 dieną visų lauksime pirmam susitikimui ir tikėsimės abipusio bendradarbiavimo ir tarimosi dėl visko, kas užtikrins kuo sėkmingesnį pirmokų adaptacijos laiką ir mokymąsi.

Paruošė: Regina Pumputienė