2022-06-21

Stovyklautojų dienoraštis. 7 diena

Šią dieną galėtume pavadinti lietaus diena, visą dieną nuo pat ryto vasara pasilėpė po lietaus uždanga, todėl teko greitai perorganizuoti ir stovyklautojų suplanuotas veiklas. Nuo lietaus nuobodulio visus išgelbėjo “Teatriukas”. Jie paruošė teatro edukaciją, kurią galėjo „pasimatuoti“ patys vaikai. „Teatriukas“ – labai mobilus ir lankstus teatras, jis yra vienintelis profesionalaus teatro statusą turintis teatras Molėtų rajone.

Teatras – ypatinga erdvė, kurioje būdami vaikai ne tik lavina savo kūrybiškumą, kalbėjimo įgūdžius ir išlaisvina fantaziją. Jie geriau pažįsta save, lavina empatijos jausmą, ugdo socialinius įgūdžius.

Be to, žiūrėdami ir dalyvaudami spektakliuose apie jų bendraamžius, jie supranta, kad yra ne vieni, kad ir kiti bendraamžiai taip pat kartais barasi su tėvais, patiria patyčias mokykloje, jaučiasi vieniši, kažko bijo ar kartais negali suvaldyti savo pykčio. Tai yra vienas iš būdų mokytis spręsti problemas, lavinti konfliktų valdymo įgūdžius, ugdyti savireguliaciją.

Po pertraukėlės vaikai susirinko žaisti žaidimą su balionais „Trasos karalius“. Žaidimą sudaro šie dalykai: kiekvienas vaikas turi dėvėti balioną, pririštą prie vienos kulkšnies. Didelėje erdvėje kaip šokių aikštelėje, prasidėjus muzikai, visi vaikai pradėjo šokti. Kiekvienas vaikas turėjo susprogdinti kitų dalyvių balioną ir taip laimėjo paskutinis, kuriam pavyko šokį užbaigti nepažeistu balionu.

Apie teatro dieną stovykloje pasakojo ir nuotraukomis dalinosi Živilė Remeikienė.

Paruošė: Regina Pumputienė

2022-06-21

Stovyklautojų dienoraštis. 6 diena

Antroji stovyklautojų savaitė prasidėjo žygiu į gamtą, tuo labiau, kad diena pasitaikė saulėta ir šilta. Po pusryčių vaikai susiruošė į  į Kelmynę, ten vasaros estradoje vyko smagūs talentų pasirodymai.

Visą savaitę popietinėje veikloje ruošėsi talentų šou veiklai. Kiekviena grupė paruošė savo pasirodymą: šoko, dainavo, deklamavo, parodė sportinių gebėjimų.

Visi vaikai žaidė judrius žaidimus, po to žiūrėjo draugų pasirodymus.

Už puikius pasirodymus gavo prizus, dalyvavo linksmoje diskotekoje.

Po pietų vaikai dalyvavo edukacijoje „Vitaminų pasaulyje“. Po įtemptos veiklos ir pramogų ilsėjosi savo grupėse, skaitė savo atsineštas knygeles, spalvino ir piešė, dėliojo dėliones.

Apie talentų dieną pasakojo ir nuotraukomis dalinosi Živilė Remeikienė.

Paruošė: Regina Pumputienė

2022-06-20

Vasarą mokykla dirbs

Vasaros atostogų metu mokykla dirbs šiek tiek kitokiu laiku. Kasdien nuo birželio 27 dienos nuo pirmadienio iki penktadienio mokyklos darbo laikas nuo 8.00 val. iki 16.00 val., bus budėtojas ir kas nors iš administracijos. Konkretus darbo laikas ir telefonų numeriai bei el. pašto adresai pridėtame vasaros darbo laiko grafike. Vasaros darbo laikas.

Paruošė: Regina Pumputienė

2022-06-20

Stovyklautojų dienoraštis. 5 diena

Šiandien iš Kauno VšĮ „Sveiki sveiki“ atvykusios edukatorės supažindino vaikus su sveikos gyvensenos tema parengtos edukacijos programa, uždaviniais ir taisyklėmis. Programos tikslas –  ugdyti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą. Edukacija vyko mokyklos kieme visoms keturioms grupėms parengtos užduočių vietos  ir priemonės.

Kiekvienos komandos vaikai išsirinko savo vadą, jam patikėjo žaidimo raktą. Edukacijos programoje 17 įdomiausių užduočių, kurias turi atlikti vaikai. Pvz, sudėlioti  maisto piramidę, rasti padidinimo stiklą ir perskaityti atsakymą, spręsti mįsles ir kryžiažodžius, sukurti negirdėtą mįslę draugams ir kt.

Ypač sunkiai sekėsi, bet buvo įdomi užduotis – surasti rožinę knygą, ją atrakinus, išsprendus uždavinį ir sužinojus kodą, rasti tinkamą buteliuką. Edukacijos programoje daug užduočių ir eksperimentų apie sveikos mitybos įpročius, natūralų ir pridėtinį cukrų. Vaikai ragavo, spėliojo, skaičiavo, kiek šaukštelių cukraus yra saldžiuose gėrimuose ir jogurtuose. Sužinojo, kokiuose vaisiuose ir daržovėse yra natūralus cukrus, prisiminė, kad mokykloje jie valgo ekologiškus jogurtus be pridėtinio cukraus.

Po  pertraukėlės vaikai žaidė liaudies žaidimus: „Pirtis“, „Bendorius“, „Kamuolį čiupk“, „Trauktinės“. Vaikams reikėjo daug bėgioti, judėti, gaudyti , mėtyti ir traukti. Kiekvienas galėjo išbandyti savo jėgas, suprasti savo ir draugų elgesį tam tikrose situacijose.

Vaikai pagilino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, atlikdami užduotis grupėse. Patyrė daug džiaugsmo ir teigiamų emocijų. Pamatė save ir draugus neformalioje veikloje.

Pasakojimas ir nuotraukos: Živilė Remeikienė.

Paruošė: Regina Pumputienė

2022-06-17

Stovyklautojų dienoraštis. 4 diena

Šią dieną galima būtų pavadinti aktyvių veiklų diena.  Po pusryčių stovyklautojų  mokyklos kieme jau laukė Utenos AVPK Molėtų rajono PK bendruomenės pareigūnė Neringa Purlienė ir Linas Čekuolis. Prie jų prisijungė Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai surengę vaikams įspūdingas estafetes.

Pareigūnai supažindino vaikus su policijos veikla ir darbe naudojamais ginklais. Pravedė saugumo instruktažą ir pakvietė vaikus pasimokyti šaudyti pneumatiniu šautuvu į taikinį. Drąsesniems pasiūlė dalyvauti šaudymo varžybose.

Dalyvavo visi stovyklos vaikai,  nugalėtojais taip pat tapo visi,  nes įveikė savo baimę ir ugdėsi pasitikėjimą savimi ir draugais. Mokėsi atsakomybės už savo veiksmus ir sprendimų priėmimą. Rūpinosi savo ir draugų saugumu, sveikata ir turiningu laisvalaikiu. Suvokė susitarimų ir taisyklių svarbą ir reikalingumą bendraujant ir veikiant grupėje.

Policijos pareigūnai taikliausius apdovanojo dovanėlėmis. O atsisveikinant, palinkėjo saulėtos ir saugios vasaros.

Pasakojimas ir nuotraukos: Živilė Remeikienė.

Paruošė: Regina Pumputienė

2022-06-16

Stovyklautojų dienoraštis. 2-3 dienos

Šių dienų veikloms stovyklautojai dalinosi į dvi dideles grupes – vieni vyko į pažintinę edukaciją Technikos muziejuje, kita grupė tuo metu Molėtų kultūros centro salėje žiūrėjo kino filmą. Kitą dieną grupės apsikeitė veiklomis.

Pastebėta, kad vaikams, kurie turi draugų, geriau sekasi moksluose, jiems lengviau įveikti įvairius gyvenime kylančius sunkumus ir apskritai – geri santykiai su bendraamžiais laikomi vienu svarbiausių veiksnių sklandžiai vaiko raidai. Gerus santykius vaikai kuria kartu keliaudami, pramogaudami ir domėdamiesi naujais dalykais.

Matytame filme – vaikų tarpusavio santykiai, drąsa būti savimi, draugystė – visuomet aktualios temos ir vaikų pokalbiuose seansui pasibaigus.

Bendravimas su bendraamžiais padeda ugdytis socialinius įgūdžius ir patenkinti įvairius jų emocinius poreikius, todėl per šios dienos veiklas vaikai ugdėsi bendrąsias kompetencijas, mokėsi bendrauti.

Pasakojo ir nuotraukomis dalinosi stovyklos vadovė Živilė Remeikienė.

Paruošė: Regina Pumputienė