2022-12-05

Šiais mokslo metais  Molėtų pradinėje mokykloje prasidėjo karjeros planavimo pamokėlės 1-4 klasių mokiniams. Iki šiol pradinukus  su įvairiomis specialybėmis supažindindavo klasių mokytojos, į pamokas atėję vaikų tėveliai arba apsilankymų tėvų darbovietėse metu. Dabar karjerą planuoti vaikams padeda ir karjeros specialistė Ieva Šeškauskienė.

Šiuo ypatingu Kalėdų laukimo metu,   mokinius supažindina su Kalėdų senelio profesija ir darbu.

Aiškinamasi daug Senelio paslapčių, kaip jis gyvena ir tvarkosi, kuo skiriasi elfas nuo nykštuko, kiek elnių turi ir kuo ypatingas Rudolfas bei ką veikia Kalėdų Senelio varnos?..

Apie pamoką papasakojo ir nuotraukomis pasidalino 4B klasės mokytoja Daiva.

Paruošė: Regina Pumputienė

2022-11-24

Pamoka su Baldžiu ir Vivaldžiu

Lapkričio 23 dieną 2c ir 4c klasių mokiniai mokėsi Molėtų kultūros centre, kur  Kauno valstybinis lėlių teatras parodė  muzikinę pamoką – spektaklį ,,Baldis ir Vivaldis”.

Vaikai susipažino su pagrindiniais personažais – italų kompozitoriumi A. Vivaldžiu ir jo mokiniu svirpliu Baldžiumi. Pagrindinius vaidmenis atliko aktoriai Rasa Bartninkaitė ir Darius Krapikas. Svirplelis Baldis labai norėjo išmokti groti. Vivaldis pasiryžo jam padėti ir išmokyti groti, jeigu svirplys bus kantrus ir atsakingai mokysis visus metus. Skambant A. Vivaldžio muzikai ,,Metų laikai”, svirplys kantriai ir nuosekliai dirba. Skambant smuiko melodijai sukasi metų laikai, keičiasi vaizdai, girdisi skirtingi garsai.

Šioje pamokoje vaikai irgi buvo dalyviai: stebėtojai, klausytojai, dirigavo orkestrui, vertino. O kaip sekėsi svirpliui – teks pasižiūrėti spektaklį, kad sužinotumėte.

Nuotraukos ir pasakojimas: Aldona Grigelevičiūtė

Paruošė: Regina Pumputienė

2022-11-21

Dalinkimės šiluma ir gerumu

Ilgi tamsūs vakarai ir artėjančios šviesios ir jaukios šventės pasiūlė idėją – pakviesti visus mokyklos bendruomenės narius  kartu savo rankomis siūti širdeles iš medžiagos.

Kviečiame ir tikimės, kad   prie iniciatyvos “ŠIRDŽIŲ KALĖDOS” prisijungsite ir Jūs. O sumanymas toks:  širdelėmis puošime 1 aukšto foje. Širdeles galima siūti mokykloje, namuose, su seneliais, tėvais ir ne po vieną. Pasiūtas širdeles atnešti į biblioteką iki gruodžio 1 d. trečiadienio (lapkričio 23 dienos) širdelių šablonų rasite mokytojų kambaryje. Prašymas, kad širdelės pakabinimas (kaspinėlis) būtų raudonos spalvos (tai apjungs bendrą projektą). Pačios širdelės gali būti įvairios.  Tokio mokyklos puošimo iniciatorė mokytoja Daiva su savo ketvirtokais ir bibliotekininkė Rūta.

Paruošė: Regina Pumputienė

2022-11-21

Savaitė mokyklos bibliotekoje

Kol didesnieji lankėsi Molėtų viešojoje bibliotekoje lapkričio 14-18 dienomis mokyklos bibliotekoje skaitomos Evelinos Daciūtės knygos “Ševeliūra” klausėsi pirmokai. Klausėsi labai įdėmiai – gal istorija užkrečianti ir labai įdomi, o gal bibliotekininkė Rūta puiki skaitovė, o gal ir pirmokai yra puikūs klausytojai – matyt, viskas kartu, nes skaitymo pabaigą visada lydėjo plojimai.

Vaikai klausėsi pasakojimo apie Alisos ir jos pudelio Barbariso ypatingą draugystę, apie pasiaukojantį mergaitės poelgį ir ne tik klausėsi, bet ir patys kūrė.

Dabar antro aukšto koridoriuje įsikūrė pirmokų sukurtų Ševeliūrų paroda.

Renginį organizavo ir nuotraukomis dalinasi bibliotekininkė Rūta.

Paruošė: Regina Pumputienė

2022-11-21

Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiai

Lapkričio 14-20 dienomis Molėtų pradinės mokyklos mokiniai dalyvavo „Šiaurės šalių literatūros savaitės” renginiuose. Šiemet jie vyko mokyklos bibliotekininkei  bendradarbiaujant su Molėtų viešąja biblioteka.

Lankydamiesi renginiuose Molėtų bibliotekoje mokiniai susipažino su šiaurės šalimis, jų gamta, klausėsi Danijos ir Suomijos autorių pasakos „Jei sutiktum lokį“, atsakinėjo į viktorinos klausimus.

Molėtų bibliotekoje organizuotuose renginiuose dalyvavo 4a, 4c, 3b, 4d klasių mokiniai.

4a ir 4c klasių mokiniai lapkričio 15 dieną dalyvavo dar ir spektaklyje, apie kurį įspūdžiais pasidalino mokytoja Aldona.

Ketvirtokams aktoriai pristatė istoriją – spektaklį „Akmenėlis“. Pasakojimą tema – kaip įveikti baimę, paįvairino muzikos fragmentai, neįprasti garsai, vaikų įtraukimas į spektaklio įvykių eigą.

Aktorius vaizdingai pasakojo istoriją, naudodamas limpančius personažus ir pasakojimo detales, prilipindamas lentoje.  Edukacijos metu mokiniai galėjo kurti ir sekti savo istoriją, talpindami personažus šalia vienas kito taip kaip patys sugalvojo.

Vėliau vaikų bibliotekoje mokiniai aplankė parodą, apžiūrėjo šiaurės rašytojų knygas, diskutavo apie skaitomas knygas.

Apie renginius pasakojo ir nuotraukomis dalinosi bibliotekininkė Rūta Galiauskienė ir mokytoja Aldona Grigelevičiūtė.

Paruošė: Regina Pumputienė

2022-11-14

Pyragų diena mokykloje

Lapkričio11-ąją Molėtų pradinėje mokykloje vyko Pyragų diena. Pyragų dienos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.  Šiais metais Pyragų dieną surinktais pinigais padėsime mūsų mokyklos mokinei, sergančiai cukriniu diabetu.

Jai reikia ne tik  insulino pompos ir reikalingų priedų, bet ir su tinkamo išmaniojo telefono, į kurį bus instaliuota reikalinga programėlė, vykti į Santaros klinikas tyrimams, mergaitės būklės nustatymui bei padengti išlaidas susijusias su reikalingais vaistais, sveikatos pagerinimu.

Visi bendruomenės nariai kviesti kepti pyragus tai dienai ir už sutartą kainą pardavinėti kolegoms, bičiuliams ar mokslo draugams, o surinktas lėšas paaukoti.

„Pyragų diena“ mus visus suvienija ir skatina ištiesti pagalbos ranką patiems mažiausiems, kuriems skauda, kurie kenčia, kurie negali turėti pilnavertiškos vaikystės.

Pyragų dieną mokykloje organizavo socialinės pedagogės Živilė ir Feodosija. Joje dalyvavę jautėsi puikiai, ypač smagu buvo matyti, kaip vaikai aukoja savo surinktus eurus ir sako, kad norėtų daugiau tokių dienų mokykloje. Ačiū visiems mokyklos bendruomenės nariams už susitelkimą ir gerumą pagalbos reikalingam bendruomenės nariui.

Nuotraukos: Dženeta Čereškienė, Živilė Remeilkienė.

Paruošė: Regina Pumputienė