2023-01-31

Mokykloje svečiuojasi naujokas

Visą savaitę mokykloje vieši naujas draugas robotas „Photon“. Su juo jau spėjo susipažinti ir susidraugauti pradinukai. Ypač daug dėmesio naujokas gavo iš 3B klasės ir visų pirmų klasių mokinių.

Šią savaitę 3B klasės mokiniai bendravo, bendradarbiavo, dirbo grupėse, vedė programavimo pamokėles mokyklos pirmokams.

Mažieji draugai buvo mokomi dirbti su robotais – bitutėmis „Bee-bot“ ir “Blue- bot” ir naujuoju mokyklos „draugu” robotu “Photon”.

Mokytoja Eugenija džiaugiasi, kad jos trečiokai buvo šaunūs mokytojai, o pirmokėliai – smalsūs ir pažangūs mokiniai, o jiems kartu smagu mokytis ir žaisti.

Apie pirmąsias programavimo pamokėles pirmokams pasakojo ir nuotraukomis dalinasi 3B klasė mokytoja Eugenija Bužinskienė.

Paruošė: Regina Pumputienė

2023-01-24

Mokykloje vaikų pamėgta Molinukė

Sausio 20 dieną, pasibaigus visiems mokymosi reikalams, VDM grupėje, kurią lanko 1c, 2a, 2b ir 3c  klasių mokiniai, svečiavosi Molinukė iš Molėtų viešosios bibliotekos vaikų skyriaus.

Su Molinuke vaikai nukeliavo į pasakų pasaulį, klausėsi pasakų, prisiminė žinomus veikėjus, sprendė galvosūkius.

Dar Molinukė pristatė bibliotekos naujovę – knygomatą (kaip pašto matą) ir kvietė juo pasinaudoti, užsisakant knygas bibliotekoje. Vaikams labai patiko susitikimas su Molinuke, – sako grupės auklėtoja Alma.

Nuotraukos: Alma Repečkienė.

Paruošė: Regina Pumputienė

2023-01-23

Kai pamokos jau paruoštos

Sausio 19 dieną pas Molėtų pradinės mokyklos vaikus, lankančius VDM grupes, svečiavosi Molėtų progimnazijos informatikos ir technologijų mokytoja Liudmila Akinienė. Mokytoja veda LEGO robotikos užsiėmimus ir Molėtų viešojoje bibliotekoje.

Susitikę su LEGO robotikos mokytoja, vaikai  susipažino su šia įdomia veikla ir išbandė savo konstravimo ir programavimo įgūdžius.  Visi dirbo susidomėję.

Nuotraukos: Gintarė Ruzgė

Paruošė: Regina Pumputienė

2023-01-14

Sausio 13- oji Molėtų pradinėje

Jau tradicija tapo sausio 13- osios rytą 8 valandą uždegus žvakutes mokyklos languose susirinkti kieme prie laužo, kuris suburia mokyklos bendruomenę ir sukuria tik šiai dienai būdingą emocinę aplinką visoms mokykloje vykstančioms veikloms.

Prie laužo plazdėjo Lietuvos vėliavos, taip pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę, skambėjo prieš 32 metus prie laužų saugant parlamentą dainuotos dainos ir populiariausios šių dienų dainos, kupinos meilės ir didžiavimosi savo šalimi. Šis laužas kartu ir pagarbos ženklas Ukrainos žmonės, kurie  kaunasi ir žūva už savo šalies laivę.

Sugrįžus į klases vyko istorijos pamokos, mokytojų, dalyvavusių įvykiuose ar buvusių tų įvykių liudininkais, pasakojimai, filmų žiūrėjimas ir pokalbiai po jų, vaikų piešiniai, kurie puošia mokyklos erdves. Neužmirštuolės įprasminimas ir įamžinant šios dienos prisiminimą ir nuotaiką nuotraukose.

Vienybė, susitelkimas, ryžtas, meilė ir laisvės kainos supratimas: kodėl mes esame laisvi.

Pokalbiai vyko ir antrose klasėse, įsimintiniausia sausio 13- oji diena, ko gero, buvo 2A ir 2C klasių mokiniams – nors diena nebuvo giedriausia,  atvirkščiai krapnojo įkyrus lietus, bet vaikai su savo mokytojomis Dovile ir Indre nusprendė pasinaudoti dar nenutirpusiu sniegu ir veikti aktyviai.

Surinkę mokyklos kieme dar užsilikusį sniegą, statė įtvirtinimus. Tokius, kurie sulaikytų ,, tankus”.

Reikėjo ne tik jėgos, išmonės, bet gebėjimo dirbti kartu. Pastatę puolė spalvinti, tad greitai ant įtvirtinimų suplevėsavo trispalvės ir skleidėsi neužmirštuolių žiedai. Nepraleidome progos išsiaiškinti, kodėl sniegas taip puikiai sugeria dažus, – sako mokytoja Indrė.

Pastačius ir išmatavus sieną rezultatas maloniai nustebino ir visus kartu smagiai dirbusius, nes paaiškėjo, kad jos ilgis net 17,5 metro.

Smagi kupina prasmingų veiklų diena mokykloje, ačiū visoms mokytojoms už netradicines pamokas.

Ačiū trečių klasių mokytojoms už bendruomenės subūrimą prie laužo ir nuotaikos sukūrimą mokykloje.

Nuotraukos: Daiva Pumputienė, Indrė Karaliūtė, Dovilė Žvinytė.

Paruošė: Regina Pumputienė

2023-01-05

Žiburėlis – sveikai gyvensenai ir smagiam laisvalaikiui

Tarpšventiniu laikotarpiu, gruodžio 29 dieną, Molėtų pradinėje mokykloje vyko „Kalėdinis žiburėlis“, kurio metu galima buvo dalyvauti įvairiose veiklose: spalvoto smėlio edukacijoje, filmo žiūrėjime, judriose estafetėse ir kitose linksmose veiklose. Renginį organizavo VSP specialistė ir socialinė pedagogė Živilė Remeikienė, jai talkino Socialinė pedagogė Feodosija Vysockienė, mokykloje dirbančios mokytojo padėjėjos Ramutė ir Irma bei keletas mamų.

Sveika gyvensena – kas tai? Sveiko maisto valgymas, bėgiojimas, svarsčių kilnojimas, vaikščiojimas, miegas, žalingų įpročių atsisakymas? Kaip užbėgti ligai už akių? Kaip ją įveikti? Kaip pagerinti savo gyvenimo kokybę – maitintis, mąstyti, jaustis, gyventi sveikiau?

Norint gyventi sveikai nebūtina daug sportuoti ir prakaituoti. Tiesą sakant, daug svarbiau išsiugdyti paprastus ir praktiškus kasdienius įpročius. Labai svarbu ugdyti sąmoningumą kasdienybėje – sąmoningai valgyti, gerai išsimiegoti, išmokti susidoroti su stresu.

Pradinukai dalyvavo spalvoto smėlio edukacijoje, kurią vedė Kristina Pumputienė, Molėtų kultūros centro kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė. Tai edukacija, kurios metu vaikai tampa kūrėjais.

Naudodamiesi peiliuku “piešia” norimą vaizdą ant tam skirto lipnaus popieriaus, nuima apsauginį sluoksnį ir pirštais beria pasirinktos spalvos smėlį, kuris prilimpa. Taip lavinama kūryba, spalvų suvokimas ir jų derinimas. Teigiamai veikiama vaiko smulkioji motorika.

Bendrąsias kompetencijas ir pasaulio pažinimą vaikai ugdėsi žiūrėdami filmą „Tamsta varlius“. Normali klasė, paprasti vaikai ir eilinis mokytojas. Arba ne. Klasės gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai vaikai sužino, kad jų mokytojas kartais pavirsta varle. Mažoji Sita labai myli savo mokytoją, tad yra pasiryžusi viskam, kad jį apgintų nuo visų gamtoje tykančių pavojų.

Po pertraukėlės ir vaišių, kurias vaikai rinkosi sveikatai palankias: sveikuoliški sausainiai, vaisiai, daržovės, vyko smagios fizinio aktyvumo estafetės, žaidimai ir šokiai.

30 vaikų dalyvavo sudarytose keturiose komandose, į kurias pasiskirstė pačių dalyvių iniciatyva. Vaikai varžėsi estafečių varžybose. Dalyvaudami veiklose stiprino bendravimo ir bendradarbiavimo su bendraamžiais ir suaugusiaisiais bendruomenės nariais įgūdžius, geriau pažino vieni kitus.

Geros emocijos per bendrystę stiprino draugystės ryšius, ugdėsi socialinius įgūdžius. Refleksijų metu organizatoriai ir dalyviai džiaugėsi sėkmėmis, pasiteisinusiais lūkesčiais, aptarė tobulėjimo galimybes. Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti prizinėmis dovanėlėmis, kurias įsteigė Utenos visuomenės sveikatos biuras.

Dalyviai taria nuoširdų ačiū už galimybę aktyviai ir įdomiai užbaigti senuosius metus ir prasmingai praleisti atostogų dieną.

Apie renginį pasakojo ir nuotraukomis dalinasi Živilė Remeikienė.

Paruošė: Regina Pumputienė

2022-12-15

Respublikinis projektas “Žiemos pasaka”

Molėtų pradinės mokyklos 3b klasė dalyvavo respublikiniame 1-4 klasių mokinių integruoto dailės ir technologijų bei muzikos projekte „Žiemos pasaka“. Projekto tikslas – plėtoti pradinio ugdymo mokinių kūrybinės raiškos gebėjimus perteikiant dailės ir technologijų bei muzikos menų formas. Trečiokai dainavo ir iliustravo I. Šeduikienės dainą „Kalėdos mieste“. Gera skambi daina piešiant, konstruojant, kuriant, tapo neatsiejama dailės ir technologijų pamokų dalimi.

https://youtu.be/4tybb6yW940

Paruošė: Regina Pumputienė