Tarpšventiniu laikotarpiu, gruodžio 29 dieną, Molėtų pradinėje mokykloje vyko „Kalėdinis žiburėlis“, kurio metu galima buvo dalyvauti įvairiose veiklose: spalvoto smėlio edukacijoje, filmo žiūrėjime, judriose estafetėse ir kitose linksmose veiklose. Renginį organizavo VSP specialistė ir socialinė pedagogė Živilė Remeikienė, jai talkino Socialinė pedagogė Feodosija Vysockienė, mokykloje dirbančios mokytojo padėjėjos Ramutė ir Irma bei keletas mamų.

Sveika gyvensena – kas tai? Sveiko maisto valgymas, bėgiojimas, svarsčių kilnojimas, vaikščiojimas, miegas, žalingų įpročių atsisakymas? Kaip užbėgti ligai už akių? Kaip ją įveikti? Kaip pagerinti savo gyvenimo kokybę – maitintis, mąstyti, jaustis, gyventi sveikiau?

Norint gyventi sveikai nebūtina daug sportuoti ir prakaituoti. Tiesą sakant, daug svarbiau išsiugdyti paprastus ir praktiškus kasdienius įpročius. Labai svarbu ugdyti sąmoningumą kasdienybėje – sąmoningai valgyti, gerai išsimiegoti, išmokti susidoroti su stresu.

Pradinukai dalyvavo spalvoto smėlio edukacijoje, kurią vedė Kristina Pumputienė, Molėtų kultūros centro kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė. Tai edukacija, kurios metu vaikai tampa kūrėjais.



Naudodamiesi peiliuku “piešia” norimą vaizdą ant tam skirto lipnaus popieriaus, nuima apsauginį sluoksnį ir pirštais beria pasirinktos spalvos smėlį, kuris prilimpa. Taip lavinama kūryba, spalvų suvokimas ir jų derinimas. Teigiamai veikiama vaiko smulkioji motorika.

Bendrąsias kompetencijas ir pasaulio pažinimą vaikai ugdėsi žiūrėdami filmą „Tamsta varlius“. Normali klasė, paprasti vaikai ir eilinis mokytojas. Arba ne. Klasės gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai vaikai sužino, kad jų mokytojas kartais pavirsta varle. Mažoji Sita labai myli savo mokytoją, tad yra pasiryžusi viskam, kad jį apgintų nuo visų gamtoje tykančių pavojų.

Po pertraukėlės ir vaišių, kurias vaikai rinkosi sveikatai palankias: sveikuoliški sausainiai, vaisiai, daržovės, vyko smagios fizinio aktyvumo estafetės, žaidimai ir šokiai.

30 vaikų dalyvavo sudarytose keturiose komandose, į kurias pasiskirstė pačių dalyvių iniciatyva. Vaikai varžėsi estafečių varžybose. Dalyvaudami veiklose stiprino bendravimo ir bendradarbiavimo su bendraamžiais ir suaugusiaisiais bendruomenės nariais įgūdžius, geriau pažino vieni kitus.

Geros emocijos per bendrystę stiprino draugystės ryšius, ugdėsi socialinius įgūdžius. Refleksijų metu organizatoriai ir dalyviai džiaugėsi sėkmėmis, pasiteisinusiais lūkesčiais, aptarė tobulėjimo galimybes. Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti prizinėmis dovanėlėmis, kurias įsteigė Utenos visuomenės sveikatos biuras.

Dalyviai taria nuoširdų ačiū už galimybę aktyviai ir įdomiai užbaigti senuosius metus ir prasmingai praleisti atostogų dieną.

Apie renginį pasakojo ir nuotraukomis dalinasi Živilė Remeikienė.