Gruodžio pirmąją savaitę VSP specialistė Irena su pradinukais kalbėjosi apie sveikatai svarbius dalykus – su vienais mokiniais dar kartą akcentuota asmens higienos svarba mūsų sveikatai, o su kitais pasidalino žiniomis ir pastebėjimais apie vaistinguosius augalus ir kaip jie mums gali padėti.

3 B, 2 B klasėse pravestos pamokos ,,Asmens higiena“ , kurių metu kartu su vaikais prisiminėme, kas yra kasdieninė asmens higiena, kodėl ji mums svarbi, – pasakoja VSP specialistė Irena. Kalbėta su vaikais ir apie tai, kad asmens higiena ne tik rankų plovimas, svarbus dienos režimo laikymasis, prausimasis ryte ir vakare, naudojant savo asmens higienos priemones.
Trečiokai sėdo apmąstyti savp dienos režimo.

Dar viena svarbi taisyklė, kurią pradinukai turėjo įsidėmėti – 2×2 kasdien, kad dantukai būtų sveiki ir baltutėliai, t. y. dantukų valymas 2 kartus dienoje po 2 min. tik su savo šepetėliu.

Pasikartojo rankų plovimo taisykles, rankų plovimo dažnumą, kalbėjosi apie drabužių, batų švarą. Kad svarbu nepamiršti namuose padėti tėvams, o mokykloje – mokytojams palaikyti klasės švarą ir tvarką. Švara – taip pat sveikatos šaltinis.

Mokiniai atliko asmens higienos užduotėles, gavo Utenos VSB dovanas – rankšluostukus.

O su dviem VDM grupėmis organizuota veikla – neakivaizdinė ekskursija į Švenčionių vaistažolių fabriką. Pamokos pradžioje mokiniai bandė vardinti jiems žinomus vaistingus augalus, žoleles. Žinojo čiobrelį, mėtą, kmyną ir gerokai nustebo išgirdę, kad žaliajai vaistinėlei tinka laukiniai vaistiniai augalai, kurių yra labai daug, vieni daugiau, kiti mažiau vaikams girdėti: paprastoji avietė, juodasis serbentas, erškėtis, miškinė obelis, jonažolė, ta pati bruknė ar mėlynė, valerijonas, pelynas ir daug kitų.

Augalai, natūrali laboratorija, kurioje rasime fermentų, vitaminų, organinių junginių. Suprantant, kad šiuolaikinį gyvenimą lydi stresai, nesibaigiantys darbai, rutina, užterštumas, norisi pabūti gamtoje, o žolelių rinkimas ir puiki terapija, ir gamtos pažinimas.

Vaikai sužinojo, kokį kelią nukeliauja pirminė žaliava, kol tampa kvapniu arbatos pakeliu. Mokiniai išgirdo, jog gerai pažįstamų žolelių – ramunėlių, Lietuva užaugina per mažai, o trūkstamą kiekį atsiveža iš Egipto.

Vėliau visi gėrė arbatą iš mėtų, užaugintų mokyklos darže. Apie pamokas pasakojo ir nuotraukomis pasidalino Irena Paukštienė.