2021-01-14

Ketvirtokai apie sausio 13

Vaikų mintimis ir darbeliais, suskurtais sausio 13 dienos pamokų metu,  dalinasi 4 B klasė ir jų mokytoja Loreta.

Per pamoką skaitėme V. Landsbergio pasaką ,,Sausio sniegenos” ir kartu kalbėjome apie laisvę. Labiausiai sužavėjo Vainiaus  garsiai išsakyta mintis:  Jeigu tuomet, prieš 30 metų, jis jau būtų gimęs ir jam būtų (kaip  dabar) 10 metų, jis nedvejodamas važiuotų į Vilnių ir gintų mūsų visų laisvę, – dalinasi mokytoja.

Mokiniai piešė piešinius, užrašė visų žuvusiųjų vardus ir pavardes.

Nuotraukos: Loreta Auglienė

Paruošė: Regina Pumputienė

2021-01-13

Sausio 13- oji pradinukų delnuose ir širdelėse

Šį rytą pamokos pradinių klasių mokiniams prasidėjo anksčiau – 8.00 val. jie jau degė atminimo žvakutes savo namų languose. O ruošdamiesi Laisvės gynėjų dienai mokyklos mokiniai piešė ir spalvino atminimo gėlę – neužmirštolę, ją švelniai laikė ir glaudė savo delnukuose.

Kasmet Molėtų pradinė mokykla palaikydavo nuo 2008 metų organizuojamą iniciatyvą „Atmintis gyva, nes liudija“ , šiemet pasikeitus aplinkybėms, ši iniciatyva persikėlė į namus, kur dabar ir vyksta nuotolinis mokymasis.

Kitiems namų gyventojams taip pat smalsu.

Švenčiant Lietuvos laisvę net ir namuose tinka mokyklinė uniforma – šventiška apranga.

„Neužmirštuolė mano  delne” . Šiandien savo mažuose  delnuose  šildome ir brangindami saugome neužmirštuolės žiedą, kaip padėką už  apgintą ir išsaugotą  LAISVĘ! – rašo mokytoja Daiva apie suorganizuotą mokyklos akciją.

Piešdami ir spalvindami neužmirštuolės žiedelius pradinės mokyklos mokiniai pasitiko sausio 13 -ąją.

Taip laisvoje Lietuvoje gimę vaikai dėkoja visiems, prieš 30 metų stojusiems vieninga greta saugoti Lietuvos ir jos nepriklausomybės, už  nepaprastą pamoką, kad tikėdami  PERGALE  ir VIENYBĖJE mes galime  LAIMĖTI!

Sušildyti savo delnuose neužmirštuolę mokyklos vaikus ir mokytojas pakvietęė 2 B klasė su savo mokytoja Daiva.

Nuotraukos mokinių atsiųstos klasių mokytojoms.

Paruošė: Regina Pumputienė

2021-01-11

Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 13 d. – Laisvės gynėjų dienos paminėjimo dieną, prisijunkime prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Nors šiemet daugelis mūsų bendruomenės narių, kaip ir visoje Lietuvoje dirba ir mokosi iš namų, nuotoliniu būdu,  prisiminkime šią svarbią visiems Lietuvos žmonėms datą ir solidariai kartu su savo šeima ir visa Lietuva sausio 13 dieną lygiai 8.00 val.  10 minučių uždekime žvakutes savo namų ar kabinetų languose ir tegu šios mažos liepsnelės suvienija mus visus saugoti ir branginti Lietuvos laisvę, apgintą sausio 13- ąją dieną prieš 30 metų.

Info kvietimas_Sausio 13 d.

Paruošė: Regina Pumputienė

2020-12-31

Pasibaigus atostogoms

Sveiki visi sutinkantys Naujuosius saugiai ir savo šeimose. Po šventinio savaitgalio, sausio 4 dieną, 1-4 klasių mokiniai pradės mokytis, šįkart nuotoliniu būdu.

Mokykloje bus organizuojamas nuotolinis mokymasis tiems pradinių klasių vaikams, kurių kai tėvai, įtėviai, globėjai, atstovai pagal įstatymą darbo funkcijas (darbus) privalo atlikti darbo vietoje ir negali užtikrinti vaikų priežiūros namuose. Tokiu atveju tėvai turės pristatyti tai patvirtinančią darbdavio pažymą mokyklos direktorei. Prisegu Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus raštą.

Molėtų rajono savivaldybės administracijos raštas mokyklų direktoriams.

Saugių ir sveikų 2021- ųjų metų pradžios ir didelės sėkmės visai mūsų bendruomenei ištisus metus!

Paruošė: Regina Pumputienė

2020-12-24

Šventinis sveikinimas

Paruošė: Regina Pumputienė

2020-12-11

Kad švenčių lauktume sveiki

Gruodžio pirmąją savaitę VSP specialistė Irena su pradinukais kalbėjosi apie sveikatai svarbius dalykus – su vienais mokiniais dar kartą akcentuota asmens higienos svarba mūsų sveikatai, o su kitais  pasidalino žiniomis ir pastebėjimais apie vaistinguosius augalus ir kaip jie mums gali padėti.

3 B, 2 B klasėse pravestos pamokos ,,Asmens higiena“ , kurių  metu kartu su vaikais prisiminėme, kas yra kasdieninė asmens higiena, kodėl ji mums svarbi, – pasakoja VSP specialistė Irena. Kalbėta su vaikais ir apie tai, kad asmens higiena ne tik rankų plovimas, svarbus dienos režimo   laikymasis, prausimasis ryte ir vakare, naudojant savo asmens higienos priemones.

Trečiokai sėdo apmąstyti savp dienos režimo.

Dar viena svarbi taisyklė, kurią pradinukai turėjo įsidėmėti –  2×2 kasdien, kad dantukai būtų sveiki ir baltutėliai, t. y. dantukų valymas 2 kartus dienoje po 2 min. tik su savo šepetėliu.

Pasikartojo rankų plovimo taisykles, rankų plovimo dažnumą, kalbėjosi apie drabužių, batų švarą. Kad svarbu nepamiršti namuose padėti tėvams, o mokykloje – mokytojams palaikyti klasės švarą ir tvarką. Švara – taip pat sveikatos šaltinis.

Mokiniai atliko asmens higienos užduotėles,  gavo Utenos VSB dovanas – rankšluostukus.

O su dviem VDM grupėmis organizuota veikla – neakivaizdinė ekskursija į Švenčionių vaistažolių fabriką. Pamokos pradžioje mokiniai bandė vardinti jiems žinomus vaistingus augalus, žoleles. Žinojo čiobrelį, mėtą, kmyną ir gerokai nustebo išgirdę, kad žaliajai vaistinėlei tinka laukiniai vaistiniai augalai, kurių yra labai daug, vieni daugiau, kiti mažiau vaikams girdėti: paprastoji avietė, juodasis serbentas, erškėtis, miškinė obelis, jonažolė, ta pati bruknė ar mėlynė, valerijonas, pelynas ir daug kitų.

Augalai, natūrali laboratorija, kurioje rasime fermentų, vitaminų, organinių junginių. Suprantant, kad šiuolaikinį gyvenimą lydi stresai, nesibaigiantys darbai, rutina, užterštumas, norisi pabūti gamtoje, o žolelių rinkimas ir puiki terapija, ir gamtos pažinimas.

Vaikai sužinojo, kokį kelią nukeliauja pirminė žaliava, kol tampa kvapniu arbatos pakeliu. Mokiniai išgirdo, jog gerai pažįstamų žolelių – ramunėlių, Lietuva užaugina per mažai, o trūkstamą kiekį   atsiveža iš Egipto.

Vėliau visi gėrė arbatą iš mėtų, užaugintų mokyklos darže.  Apie pamokas pasakojo ir nuotraukomis pasidalino Irena Paukštienė.

Paruošė: Regina Pumputienė